Internetowa Polska Liga Shogi jesień 2015

Kategoria: Internetowa Polska Liga Shogi
Opublikowano: 18 styczeń 2016 Mariusz Stanaszek

Po udanym zapoczątkowaniu wiosną regularnych internetowych rozgrywek Polski Związek Shogi przeprowadził po raz drugi internetowe rozgrywki ligowe, Pierwszą (dziewięcioosobową) i Drugą (siedmioosobową) Internetową Polską Ligę Shogi.

Pierwsza ligę wygrał gromadząc 7 punktów Rafał Śliwiński (Usaretama) który w bezpośrednim pojedynku pokonał Adama Dziwokiego (Asadis) również 7 punktów. Dalsze miejsca zajęli Paweł Agnieszczak (Pagni) i Krzysztof Sieja (Kolo) po 5 punktów.

Ligę opuszczają Grzegorz Adaszewski (Tasior1230) i Piotr Michalak (tarefu)
Szczegółowe wyniki na stronie : chessarbiter.

Drugą ligę wygrał Adam Doroba 5 punktów przed Romanem Omelczukiem
Szczegółowe wyniki na stronie : chessarbiter.

 

Pewnym mankamentem rozgrywek było nie dotrzymywanie terminów i wycofanie się jednego zawodnika z I ligi, ale należy to położyć na karb rozciągnięcia rozgrywek w czasie i pobłażliwości sędziego, który tylko w wyjątkowych sytuacjach przyznaje walkowery.

Niemniej jednak Internetową Polską Ligę Shogi uznać należy za interesującą i efektywną inicjatywę aktywizacji i jednoczenia polskiego shogowego środowiska. To nie tylko okazja to treningu i weryfikacja własnych umiejętności, ale przede wszystkim spotkanie ze znajomymi z realu.
Być może w następnej lidze weźmie udział większa liczba zawodników, co uatrakcyjni rozgrywki, a może nawet zachęci to do udziału w turniejach na żywo.

Internetowa Liga będzie kontynuowana na wiosnę. Już teraz zapraszam do udziału i zapowiadam też rozegranie Internetowego Pucharu Polski w Shogi.

Stosowne komunikaty będą umieszczane na stronie PZShogi i na facebooku.

Zestaw wszystkich rozegranych partii jest do pobrania ze strony PZShogi.

Turniej przeprowadził w imieniu Polskiego Związku Shogi Prezes Mariusz Stanaszek.