VI Otwarte Mistrzostwa Krakowa

Serdecznie zapraszamy na VI Otwarte Mistrzostwa Krakowa, które odbędą się dnia 10.06.2017.

Ponadto już w najbliższą niedzielę (28.05.2017) odbędą się turnieje we Wrocławiu(dla początkujących-  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i Warszawie(dla juniorów- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). W razie zainteresowania prosimy o kontakt mailowy na podane powyżej adresy.

Czytaj więcej...

VI Turniej Shogi YMCA Kraków

VI Turnieju Shogi organizowany przez YMCA Kraków odbędzie się dnia 18 marca 2017.

Czytaj więcej...

VI Mistrzostwa Polski w Shogi

VI Mistrzostwa Polski w Shogi i Otwarte Mistrzostwa Polski w Shogi oraz I Mistrzostwa Polski Juniorów w Shogi odbędą się w dniach 22-23 kwietnia 2017 w Warszawie.

Czytaj więcej...

Turniej dla początkujących, Wrocław

Tournament for beginners, Wroclaw:   2017-01-29

Nr

Name

 Nat

Grade

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

Pts

+/-

1

Bialkowski Michal

PL 11 Kyu 29+ 25+ 3+

13+ (+B)

0- 2+ 6- 9- 17+ 10+ 12+ 0- 30+ 24+ 26+ 8+ 12 +129

2

Wojewoda Miron

PL 17 Kyu 12+ 9- 26+ 29+ 27+ 1- 10+ 7+ 3+ 4- 8- 30+ 28+ 16- 25+ 0- 10 +263

3

Jarosz Jakub

PL   27+ 0- 1- 30+ 9- 0- 0- 0- 2- 7+ 24+ 0- 8+ 25+ 12+ 0- 7 0

4

Sroka Barbara

PL   6- 15- 0- 25+ 23+(+R) 30+ 14+ 0- 0- 2+ 16+ 0- 0- 9- 0- 0- 6 0

5

Zakrzheuski Uladzislau

BY 3 Dan 14+(-4P)

19+ (-R)

6+(-6P) 0- 15+(-6P) 22+(-6P) 21+(-6P) 0- 0- 0- 0- 0- 0- 0- 0- 0- 6 +34

6

Paradowski Dawid

PL 9 Kyu 4+ 8+(-6P) 5-(+6P) 10+ (-R) 0- 0- 1+ 13+ 20-(+R) 19+(+2P) 0- 0- 0- 0- 0- 0- 6 +101

7

Jarosz Tomasz

PL   24+ 0- 10- 17+ 0- 0- 0- 2- 9+ 3- 0- 12+ 0- 28+ 0- 0- 5 0

8

Glowiak Piotr

PL   9- 6-(+6P) 24- 0- 29+ 12+ 0- 27+ 0- 0- 2+ 26+ 3- 0- 0- 1- 5 0

9

Kolczynski Maksymilian

PL 11 Kyu 8+ 2+ 31- 0- 3+ 0- 0- 1+ 7- 0- 0- 13-(+B) 10- 4+ 0- 0- 5 +40

10

Witon Oliwier

PL 13 Kyu 17+ 18- 7+ 6- (+R) 0- 0- 2- 29+(-2P) 0- 1- 0- 0- 9+ 26+ 0- 0- 5 +97

11

Dubieleski Damian

PL 7 Kyu 31+ 0- 18+ 0- 0- 0- 0- 24+ 0- 29+(-6P) 0- 0- 0- 13+ 0- 0- 5 +48

12

Purzynski Bruno

PL   2- 29+ 0- 26+ 0- 8- 0- 28+ 0- 0- 1- 7- 27+ 0- 3- 0- 4 0

13

Krawiec Kornel

PL   21+ 0- 0- 1- (-B) 31+ 0- 0- 6- 0- 0- 0- 9+ (-B) 14+ 11- 0- 0- 4 0

14

Strugarek Lukasz

PL   5-(+4P) 0- 25+ 15+ 21- 0- 4- 23+ 0- 0- 0- 0- 13- 30+ 0- 0- 4 0

15

Leszczynski Konrad

PL   20-(+6P) 4+ 0- 14- 5-(+6P) 21- 0- 30+ 18- 25+ 0- 0- 0- 0- 24+ 0- 4 0

16

Pankow Agata

PL   19-(+2P) 17+ 22- 0- 0- 0- 30+ 0- 0- 0- 4- 0- 0- 2+ 31+ 0- 4 0

17

Kasprzyk Alan

PL   10- 16- 0- 7- 0- 0- 0- 0- 1- 26+ 27+ 29+ 0- 0- 0- 0- 3 0

18

Kraszewska Barbara

PL   22- 10+ 11- 0- 0- 0- 0- 25+ 15+ 21- 0- 0- 0- 0- 0- 0- 3 0

19

Stanclik Karol

PL 2 Kyu 16+(-2P) 5-(+R) 20+ 0- 0- 0- 0- 31+(-4P) 0- 6-(-2P) 0- 0- 0- 0- 0- 0- 3 +0

20

Adaszewski Grzegorz

PL 2 Kyu 15+(-6P) 22+ 19- 0- 0- 0- 0- 0- 6+ (-R) 0- 0- 0- 0- 0- 0- 0- 3 +11

21

Kraszewski Krzysztof

PL 5 Kyu 13- 0- 0- 24+ 14+ 15+ 5-(+6P) 0- 0- 18+ 0- 0- 0- 0- 0- 0- 4 -11

22

Sliwka Adam

PL 6 Kyu 18+ 20- 16+ 0- 0- 5-(+6P) 0- 0- 31+ 0- 0- 0- 0- 0- 0- 0- 3 +5

23

Wojewoda Artur

PL 11 Kyu 26- 30+(-2P) 0- 0- 4- (-R) 28-(-6P) 31+ 14- 25+ 0- 0- 0- 0- 0- 0- 0- 3 -43

24

Jamer Dawid

PL   7- 0- 8+ 21- 0- 0- 25+ 11- 0- 0- 3- 0- 0- 1- 15- 0- 2 0

25

Jacaszek Pawel

PL   0- 1- 14- 4- 28+ 27+ 24- 18- 23- 15- 0- 0- 0- 3- 2- 0- 2 0

26

Makowczynska Klara

PL   23+ 0- 2- 12- 0- 0- 28+ 0- 0- 17- 0- 8- 0- 10- 1- 0- 2 0

27

Makowczynski Antoni

PL   3- 28+ 0- 0- 2- 25- 0- 8- 0- 0- 17- 0- 12- 0- 0- 0- 1 0

28

Lagun Damian

PL   30- 27- 0- 0- 25- 23+(+6P) 26- 12- 29- 0- 0- 0- 2- 7- 0- 0- 1 0

29

Skibicki Krzysztof

PL   1- 12- 0- 2- 8- 0- 0- 10-(+2P) 28+ 11-(+6P) 0- 17- 0- 0- 0- 0- 1 0

30

Kedzierski Nataniel

PL   28+ 23-(+2P) 0- 3- 0- 4- 16- 15- 0- 0- 0- 2- 1- 14- 0- 0- 1 0

31

Cioslowski Mateusz

PL   11- 0- 9+ 0- 13- 0- 23- 19-(+4P) 22- 0- 0- 0- 0- 0- 16- 0- 1 0

 

 

Promoting Bialkowski Michal to 9 Kyu
Promoting Wojewoda Miron to 13 Kyu
Promoting Jarosz Jakub to 13 Kyu
Promoting Sroka Barbara to 11 Kyu
Promoting Zakrzheuski Uladzislau to 4 Dan
Promoting Paradowski Dawid to 7 Kyu
Promoting Glowiak Piotr to 15 Kyu
Promoting Kolczynski Maksymilian to 10 Kyu
Promoting Witon Oliwier to 12 Kyu
Promoting Purzynski Bruno to 16 Kyu
Promoting Leszczynski Konrad to 13 Kyu
Promoting Jamer Dawid to 17 Kyu
Promoting Jacaszek Pawel to 18 Kyu
Promoting Kedzierski Nataniel to 18 Kyu

 

Turnieje ligowe we Wrocławiu, 2016

 

Wyniki turniejów ligowych we Wrocławiu:

Czytaj więcej...

VIII Cracovia Shogi

Tegoroczny, ósmy już turniej Cracovia Shogi stał się niewątpliwym zwieńczeniem wieloletniego popularyzowania shogów w Polsce. Pominąwszy Mistrzostwa Europy w 2012 roku, które z reguły przyciągają liczne grono sympatyków shogów, w tym czołowych graczy kontynentu, był to najsilniejszy (średni ranking wyniósł 1604 pkt) i najliczniejszy (38 zawodników) turniej w Polsce. Na starcie stanęło 15 „danowców", w tym były mistrz Europy Thomas Leiter, aktualny wicemistrz Vincent Tnayan, były wicemistrz Marco Dietmayer.

Czytaj więcej...

VIII Cracovia Shogi

VIII Cracovia Shogi, Kraków:   2016-12-27/29

Nr

Name

 Nat

Grade

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pts

+/-

1

Leiter Thomas

DE 3 Dan 28+ 8+ 19+ 2- 12+ 10+ 3+ 7+ 5+ 8 +25

2

Tanyan Vincent

BY 4 Dan 21+ 13+ 7+ 1+ 5+ 3- 6+ 4- 14+ 7 +2

3

Dietmayer Marco

AT 3 Dan 30+ 4+ 9+ 5- 20+ 2+ 1- 13+ 7+ 7 +17

4

Martsev Ivan

BY 1 Dan 26+ 3- 29+ 17+ 6- 22+ 10+ 2+ 16+ 7 +77

5

Zakrzheuski Uladzislau

BY 3 Dan 22+ 12+ 15+ 3+ 2- 6+ 7- 9+ 1- 6 -13

6

Krivoshey Sergei

UA 3 Dan 10+ 19- 11+ 8+ 4+ 5- 2- 18+ 9+ 6 -3

7

Levit Alexander

RU 2 Dan 23+ 20+ 2- 19+ 9+ 14+ 5+ 1- 3- 6 +53

8

Michaluk Kamil

PL 1 Dan 32+ 1- 24+ 6- 11+ 21+ 9- 15+ 13+ 6 +20

9

Jedynak Wojciech

PL 1 Kyu 35+ 14+ 3- 16+ 7- 12+ 8+ 5- 6- 5 +54

10

Sliwinski Rafal

PL 3 Kyu 6- 36+ 13+ 14+ 17+ 1- 4- 12+ 15- 5 +127

11

Viklund Andree

SE 2 Kyu 17+ 16+ 6- 12- 8- 26+ 20+ 14- 19+ 5 +112

12

Dziwoki Adam

PL 1 Dan 25+ 5- 23+ 11+ 1- 9- 21+ 10- 22+ 5 -12

13

Starikevich Anton

BY 1 Dan 31+ 2- 10- 24+ 30+ 20+ 19+ 3- 8- 5 -10

14

Lysenka Andrey

BY 2 Dan 29+ 9- 21+ 10- 18+ 7- 30+ 11+ 2- 5 -24

15

Shaporov Maxim

BY 2 Dan 24+ 18+ 5- 20- 21- 29+ 22+ 8- 10+ 5 -32

16

Lysenka Sergey

BY 2 Dan 27+ 11- 28+ 9- 22- 31+ 23+ 19+ 4- 5 -41

17

Oshima Koichi

JP   11- 27+ 18+ 4- 10- 23- 31+ 30+ 21+ 5 0

18

Gedda Peder

SE 1 Kyu 37+ 15- 17- 29+ 14- 27+ 25+ 6- 23+ 5 -11

19

Staberhofer Rainer

AT 1 Dan 36+ 6+ 1- 7- 23+ 25+ 13- 16- 11- 4 -10

20

Blackstock Les

GB 3 Dan 33+ 7- 25+ 15+ 3- 13- 11- 23- 24+ 4 -25

21

Stanaszek Mariusz

PL 1 Kyu 2- 31+ 14- 27+ 15+ 8- 12- 29+ 17- 4 +24

22

Zyrianov Anton

BY 2 Kyu 5- 25- 26+ 31+ 16+ 4- 15- 27+ 12- 4 +24

23

Korcyl Patryk

PL 2 Kyu 7- 33+ 12- 26+ 19- 17+ 16- 20+ 18- 4 +50

24

Titovets Vladislav

BY 3 Kyu 15- 37+ 8- 13- 25- 35+ 28+ 26+ 20- 4 +0

25

Szlachta Adam

PL 4 Kyu 12- 22+ 20- 28+ 24+ 19- 18- 31- 30+ 4 +65

26

Mordarski Michal

PL 4 Kyu 4- 30+ 22- 23- 28+ 11- 36+ 24- 32+ 4 +63

27

Wojtowicz Szymon

PL 3 Kyu 16- 17- 33+ 21- 36+ 18- 32+ 22- 29+ 4 +13

28

Adaszewski Grzegorz

PL 2 Kyu 1- 32+ 16- 25- 26- 36+ 24- 33+ 31+ 4 -37

29

Savanets Alexandra

BY 3 Kyu 14- 35+ 4- 18- 32+ 15- 34+ 21- 27- 3 -20

30

Savich Boris

BY 2 Kyu 3- 26- 36+ 32+ 13- 34+ 14- 17- 25- 3 -45

31

Pivovarova Lidia

RU 3 Kyu 13- 21- 37+ 22- 35+ 16- 17- 25+ 28- 3 -11

32

Shumansky Egor

BY 4 Kyu 8- 28- 35+ 30- 29- 33+ 27- 37+ 26- 3 -37

33

Russko Irina

BY 10 Kyu 20- 23- 27- 34- 37+ 32- 38+ 28- 36+ 3 +58

34

Korenko Georgy

BY 8 Kyu 0- 0- 0- 33+ 38+ 30- 29- 35- 37+ 3 +29

35

Yanulevich Veronika

BY 9 Kyu 9- 29- 32- 0+ 31- 24- 37- 34+ 38+ 3 +37

36

Teplouhova Elena

BY 5 Kyu 19- 10- 30- 37+ 27- 28- 26- 38+ 33- 2 -39

37

Prochal Jacek

PL 9 Kyu 18- 24- 31- 36- 33- 38+ 35+ 32- 34- 2 +12

38

Swiech Janusz

PL 10 Kyu 0- 0- 0- 0- 34- 37- 33- 36- 35- 0 -28

Promoting Martsev Ivan to 2 Dan
Promoting Jedynak Wojciech to 1 Dan
Promoting Sliwinski Rafal to 2 Kyu
Promoting Oshima Koichi to 3 Kyu
Promoting Szlachta Adam to 3 Kyu
Promoting Russko Irina to 8 Kyu
Promoting Yanulevich Veronika to 8 Kyu
Promoting Prochal Jacek to 8 Kyu

 

 

VIII Cracovia Shogi

VIII Cracovia Shogi

 

IV Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Shogi

W dniach 19-20 listopada 2016 roku rozegrano już po raz czwarty Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Shōgi.

Organizatorem turnieju był tradycyjnie Polski Związek Shogi we współpracy z Ambasadą Japonii, a miejscem gry był Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii przy al. Ujazdowskich 51.

W rozegranym systemem McMahon uczestniczyła rekordowa liczba zawodników, bowiem w 9 rundach turnieju zagrało 34 osoby.

Czytaj więcej...

IV Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Shogi

IV Open Warsaw Championship, Warszawa:   2016-11-19, 2016-11-20

Nr

Name

1

2

3

4

5

6 7 8 9 Pts

1

Noguchi Yuji

5+ 9+ 4+ 2+ 3- 6+ 16+ 7+ 10+ 10

2

Zakrzheuski Uladzislau

10+ 4+ 6+ 1- 7+ 3+ 5+ 9+ 16+ 10

3

Lavrinovich Alexei

8+ 6- 9+ 5+ 1+ 2- 4+ 16+ 7- 8

4

Sieja Krzysztof

11+ 2- 1- 20+ 16+ 9+ 3- 5+ 6+ 8

5

Michalak Piotr

1- 17+ 7+ 3- 6+ 20+ 2- 4- 15+ 7

6

Adaszewski Grzegorz

7+ 3+ 2- 11+ 5- 1- 19+ 10+ 4- 7

7

Agnieszczak Paweł

6- 8+ 5- 10+ 1- 19+ 11+ 2- 3+ 7

8

Korcyl Patryk

3- 7- 18+ 9- 26- 24+ 17+ 11+ 19+ 7

9

Roman Miłosz

17+ 1- 3- 8+ 18+ 4- 20+ 2- 13- 6

10

Stanaszek Mariusz

2- 11- 17+ 7- 12+ 18+ 15+ 6- 1- 6

11

Wójtowicz Szymon

4- 10+ 19+ 6- 17- 21+ 7- 9- 25+ 6

12

Lavrinovich Vladimir

14+ 15+ 16- 18- 10- 13- 21+ 29+ 23+ 6

13

Jedynak Wojciech

0- 0- 0- 0- 0- 12+ 18+ 20+ 9+ 6

14

Święch Janusz

12- 19- 15- 25- 0+ 28+ 24+ 30+ 18+ 6

15

Prochal Jacek

19- 12- 14+ 32+ 33+ 25+ 10- 23+ 5- 6

16

Mordarski Michał

25+ 18- 12+ 19+ 4- 17+ 1- 3- 2- 5

17

Gromadzki Marek

9- 5- 10- 23+ 11+ 16- 8- 19- 20+ 5

18

Dubieleski Damian

24+ 16+ 8- 12+ 9- 10- 13- 21+ 14- 5

19

Doroba Adam

15+ 14+ 11- 16- 24+ 7- 6- 17+ 8- 5

20

Żurek Jan

23+ 25+ 24+ 4- 21+ 5- 9- 13- 17- 4

21

Kolczyński Maksymilian

28- 29+ 22+ 33+ 20- 11- 12- 18- 24+ 4

22

Nawrat Beniamin

32+ 28+ 21- 26- 23- 30- 27+ 24- 29+ 4

23

Górzyński Filip

20- 34+ 29+ 17- 22+ 27- 25+ 15- 12- 4

24

Górzyński Kacper

18- 33+ 20- 27+ 19- 8- 14- 22+ 21- 4

25

Gomowski Karol

16- 20- 31- 14+ 29+ 15- 23- 27+ 11- 4

26

Yabuchi Tatsuya

0- 0- 0- 22+ 8+ 0- 0- 0- 0- 4

27

Kulik-Kozłowska Pola

0+ 31- 28- 24- 32+ 23+ 22- 25- 30- 3

28

Jastrzębski Maciej

21+ 22- 27+ 0- 0- 14- 29- 32+ 0- 3

29

Dąbrowski Mateusz

33- 21- 23- 0+ 25- 32+ 28+ 12- 22- 3

30

Dąbkowski Maciej

0- 0- 0- 0- 0- 22+ 32+ 14- 27+ 3

31

Buczek Zofia

34+ 27+ 25+ 0- 0- 0- 0- 0- 0- 3

32

Maleszko Daniel

22- 0+ 33- 15- 27- 29- 30- 28- 0+ 2

33

Gotkowski Franciszek

30+ 24- 32+ 21- 15- 0- 0- 0- 0- 2

34

Wołowik Tymon

31- 23- 0+ 0- 0- 0- 0- 0- 0- 1