Internetowa Polska Liga Shogi jesień 2016

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: 02 luty 2017 Mariusz Stanaszek


Polski Związek Shogi przeprowadził jesienią 2016 roku po raz kolejny internetowe rozgrywki ligowe, ale z uwagi na małą liczbę zgłoszeń podjęto decyzję o organizacji jednej 15 osobowej Polskiej Ligi Shogi. 

Niestety nie rozegrano ponad 30 procent partii, a wszystkie partie rozegrało jedynie czterech zawodników – Adam Doroba, Adam Dziwoki, Mariusz Stanaszek i Jacek Prochal. Zatem przed ogłoszeniem kolejnej edycji Ligii należy się poważnie zastanowić czy w ogóle ma sens jej organizowanie. Można by oczekiwać, że internetowe rozgrywki to sprawdzian poważnego podejścia do składanych deklaracji i rzetelności oraz uczciwości, ale niestety tym razem okazało się, że dobre chęci i szczytne założenia poległy w zderzeniu z rzeczywistością.

Jednakże pomimo powyższych żalów należy odnotować zwycięstwo Adama Doroby (Adamdoroba) 11 pkt z 14. 
Kolejne miejsca zajęli Adam Dziwoki (Asadis) 10 pkt z 14, Kamil Śliwiński (k4mil) 7 pkt z 9, Mariusz Stanaszek (kurohige) 7 pkt z 14, Kamil Michaluk (Usaretama) 6 pkt z 7 Michał Mordarski (Mikemordarski) 5 pkt z 10.

Z oczywistych względów nikt nie spada do ewentualnej II ligi, ani też nikt nie uzyskuje prawa do gry w I lidze zgodnie z regulaminem, bowiem trudno ją organizować w czteroosobowym składzie.

Serwis turniejowy oraz szczegółowe wyniki znajdują się na stronie chessarbiter.

Zestaw wszystkich rozegranych partii jest do pobrania ze strony PZShogi.

Mając nadzieję że Internetowa Liga będzie kontynuowana na wiosnę zapraszamy do udziału, jak też do gry w Internetowym Pucharze Polski w Shogi.

Stosowne komunikaty będą umieszczane na stronie PZShogi i na facebooku i rozsyłane do dotychczasowych uczestników rozgrywek internetowych..

Turniej przeprowadził w imieniu Polskiego Związku Shogi Prezes Mariusz Stanaszek.