Sprawozdanie z WSL 2021

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: 17 styczeń 2022 Grzegorz Adaszewski

Kolejna edycja World Shogi League dobiegła końca. W tym roku zapisało się aż 47 drużyn, które zostały przydzielone do czterech dywizji pod względem siły ich zawodników. Polska reprezentacja wystawiła jeden zespół w tych rozgrywkach i w każdym miesiącu, od marca do listopada, stawała do walki z innymi drużynami z dywizji B (czyli drugiej najmocniejszej). Partie o czasie 30+60 rozgrywano na serwerze 81dojo.com. Wystąpiliśmy w składzie: Grzegorz Adaszewski (tasior1230), Szymon Brejdak (MoonSae), Adam Dziwoki (asadis), Miłosz Roman (miloszroman), Krzysztof Sieja (SmokDiplodok).


Chociaż Francja2 z kompletem wygranych zdecydowanie zdominowała naszą grupę, to należy podkreślić, że rozgrywki w niej były bardzo zacięte. Tyle samo zwycięstw odnotowały drużyny Peru1 i Rosji3 (zważywszy na małe punkty Peru1 wraz z Francją2 awansuje do dywizji A) oraz Danii i Malezji1. Tuż za nimi znalazła się, na szóstym miejscu, Polska. Stawkę zamknęli Hiszpania1, Japonia1, Rosja2 i Wielka Brytania2. Uważam nazwy drużyn za nieco niefortunne, bo Francja1 nie grała w tym roku, a Japonia2 walczyła w dywizji A.
Z pozycji kapitana naszej reprezentacji oceniam występ jako dobry. Oczywiście, szósta lokata to prawdopodobnie nie szczyt naszych marzeń, ale chciałbym zaznaczyć tutaj, że jeszcze przed ostatnią rundą w grudniu zajmowaliśmy czwarte miejsce i mieliśmy szanse na podium. Wygraliśmy 13 gier i przegraliśmy 14, ale aż 5 z tych partii, z różnych powodów, się nie odbyła. Szczególnie dobrze wypadli SmokDiplodok oraz MoonSae przegrywając tylko po jednej grze. Osobiście miałem wielu wymagających dla mnie przeciwników i w wielu partiach okazali się lepsi.
Udział w lidze był dla mnie kolejny ciekawym doświadczeniem i radością z gry. Jestem optymistycznej myśli w związku z kolejnym sezonem i naszymi szansami na awans, a także mam nadzieję, że znajdą się chętni do uformowania kolejnej polskiej drużyny lub wzmocnienia istniejącej (wystarczy trzech graczy by stworzyć drużynę i wziąć udział).
Strona turnieju: http://wsl.81dojo.com/index.php?mid=1&smid=0
07.01.2022,
Adam Dziwoki