Regulamin Internetowej Ligi Shogi wiosna 2016

Kategoria: Internetowa Polska Liga Shogi
Opublikowano: 11 marzec 2016 Administrator

Regulamin Internetowej Ligii Polski w Shogi – 2016 WIOSNA

1. Organizatorem Ligii jest Polski Związek Shogi, a administratorem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">2. Turniej jest rozgrywany na portalu 81dojo.com, co wymaga od uczestników wcześniejszego założenia tam konta.

3. Rozgrywki ligowe podzielone są na dwie grupy:
do gry w I Lidze uprawnieni są zawodnicy którzy w poprzednim cyklu zajęli miejsca 1-8, czyli:
Usaretama, Asadis, Pagni, Kurohige, K4mil, Kimagurepl, Kolo i Blazej oraz awansujący z II ligi Adamdoroba i BaseQ.
W przypadku nie przystąpienia zawodników uprawnionych w ich miejsce wchodzą kolejni gracze z II Ligii.
W II lidze grają pozostali zawodnicy, w tym uczestniczący po raz pierwszy, którzy przy zgłoszeniu na portalu 81dojo.com wskazali polską przynależność.

4. Serwis Ligii będzie prowadzony na stronie pzshogi.pl oraz na portalu chessarbiter.com. Dodatkowo komunikaty będę przesyłane mailem.
Informacje będą również umieszczane na facebooku.

5. Zgłoszenie do Ligi należy przesłać do administratora w terminie do 26 marca 2016 r. (imię, nazwisko, mail, ewentualnie telefon, nick na 81dojo, ranking w dacie zgłoszenia).

6. Ligi zostaną rozegrane systemem każdy z każdym. Liczba rund w I lidze 9, w II lidze jest uzależniona od liczby uczestników.

7. Tempo gry 15' + 1' byoyomi

8. Początek rozgrywek 1.04.2016, koniec 25.06.2016 r.

9. Termin partii ustalają zawodnicy między sobą, z zastrzeżeniem że wszystkie partie poszczególnych rund winny być co do zasady ukończone w określonym przez administratora terminie dla rundy. Jeżeli do uzgodnienia terminu nie dojdzie zawodnik o wyższym numerze startowym proponuje trzy rozsądne terminy gry, a jego przeciwnik wybiera jeden z nich. Spory co do postawy fair play przy ustalaniu terminu rozstrzyga administrator. Zwycięzca zgłasza wynik do administratora i przesyła zapis partii w formacie *.kif (nazwa pliku : X vs Y .kif).

10. Kolejność miejsc ustalana jest na podstawie liczby zwycięstw z zastosowaniem klasyfikacji pomocniczej: wynik bezpośredniej partii, punktacja Bergera; jeżeli to nie rozstrzyga to o zwycięstwie, awansie lub degradacji decyduje dodatkowa partii.

11. Zwycięzca Ligii otrzyma Puchar PZShogi.