Internetowa Polska Liga Shogi jesień 2016

Kategoria: Internetowa Polska Liga Shogi
Opublikowano: 16 wrzesień 2016 Administrator

Regulamin Internetowej Ligii Polski w Shogi – 2016 JESIEŃ

1. Organizatorem Ligii jest Polski Związek Shogi, a administratorem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Turniej jest rozgrywany na portalu 81dojo.com, co wymaga od uczestników wcześniejszego założenia tam konta.

3. Rozgrywki ligowe podzielone są na dwie grupy:
do gry w I Lidze uprawnieni są zawodnicy którzy w poprzednim cyklu zajęli miejsca 1-8, czyli: Kamil Michaluk (k4mil), Romana Omelchuk (BaseQ), Mariusz Stanaszek (kurohige), Adam Doroba (Adamdoroba), Krzysztof Sieja (Kolo), Paweł Agnieszczak (Pagni), Adam Dziwoki (Asadis) i Michał Mordarski (MikeMordarski) oraz awansujący z II ligi Rafał Śliwiński (usaretama) i Jacek Prochal (223Jacky).
w drugiej lidze grają wszyscy pozostali zgłoszeni zawodnicy, którzy przy zgłoszeniu na portalu 81dojo.com wskazali polską przynależność.

4. Serwis Ligii będzie prowadzony na stronie pzshogi.pl oraz na portalu chessarbiter.com. Dodatkowo komunikaty będę przesyłane mailem.
Informacje będą również umieszczane na facebooku.

5. Zgłoszenie do Ligi należy przesłać do administratora w terminie do 27 września 2016 r. (imię, nazwisko, mail, ewentualnie telefon, nick na 81dojo, ranking w dacie zgłoszenia).

6. Ligi zostaną rozegrane systemem każdy z każdym.

7. Tempo gry 15' + 1' byoyomi

8. Początek rozgrywek 1.10.2016, koniec 22.12.2016 r.

9. Termin partii ustalają zawodnicy między sobą, z zastrzeżeniem że wszystkie partie poszczególnych rund winny być co do zasady ukończone w określonym przez administratora terminie dla rundy. Jeżeli do uzgodnienia terminu nie dojedzie zawodnik o wyższym numerze startowym proponuje trzy rozsądne terminy gry, a jego przeciwnik wybiera jeden z nich. Spory co do postawy fair play przy ustalaniu terminu rozstrzyga administrator. Zwycięzca zgłasza wynik do administratora i przesyła zapis partii w formacie *.kif (nazwa pliku : X vs Y .kif).

10. Kolejność miejsc ustalana jest na podstawie liczby zwycięstw z zastosowaniem klasyfikacji pomocniczej: wynik bezpośredniej partii, punktacja Bergera; jeżeli to nie rozstrzyga to o zwycięstwie, awansie lub degradacji decyduje dodatkowa partii.

11. Zwycięzcy Lig otrzymują Puchar PZShogi.

12. Prawo gry w następnym cyklu I ligi przysługuje sześciu czołowym zawodnikom rozgrywek; oddanie walkowera skutkuje degradacją do II ligi.

13. Awans do I ligi uzyskuje czterech czołowych zawodników II ligi; zawodnik który oddał walkower nie uzyskuje awansu.