Regulamin Internetowej Polskiej Ligi Shogi

Kategoria: Internetowa Polska Liga Shogi
Opublikowano: 08 kwiecień 2015 Administrator

Regulamin Internetowej Ligii Polski w Shogi

1. Organizatorem Ligii jest Polski Związek Shogi, a administratorem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.?subject=Internetowa%20Polska%20Liga%20Shogi">2. Turniej jest rozgrywany na portalu 81dojo.com, co wymaga od uczestników wcześniejszego założenia tam konta.

3. W pierwszych rozgrywkach Ligii biorą udział wszyscy chętni którzy przy zgłoszeniu na portalu 81dojo.com wskazali polską przynależność.

4. Serwis Ligii jest prowadzony na stronie pzshogi.pl oraz na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_2214/ i facebooku (grupa Shogi Polska).

5. Zgłoszenia do administratora do 15 kwietnia 2015 r. (imię, nazwisko, mail, ewentualnie telefon, nick na 81dojo, ranking w dacie zgłoszenia).

6. Turniej zostanie rozegrany systemem każdy z każdym. Liczba rund jest uzależniona od liczby uczestników.

7. Tempo gry 15' + 1' byoyomi

8. Początek rozgrywek 20.04.2015, koniec 30.06.2015 r.
Kolejne terminy ligi :
1 września – 30 listopada, 1 kwietnia – 30 czerwca itd. - dwukrotnie w ciągu roku kalendarzowego.

9. Termin partii ustalają zawodnicy między sobą, z zastrzeżeniem że wszystkie partie poszczególnych rund winny być ukończone w określonym przez administratora terminie. Jeżeli do uzgodnienia terminu nie dojedzie zawodnik o wyższym numerze startowym proponuje trzy rozsądne terminy gry, a jego przeciwnik wybiera jeden z nich. Spory co do postawy fair play przy ustalaniu terminu rozstrzyga administrator. Termin partii należy zgłosić administratorowi z pięciodniowym wyprzedzeniem. Zwycięzca zgłasza wynik do organizatora i przesyła kifu (format : X vs Y.kif). Nie przystąpienie do gry oznacza przegraną.

10. Kolejność miejsc ustalana jest na podstawie wyniku bezpośredniej partii, punktacji pomocniczej Bergera ewentualnie jeżeli decyduje to o zwycięstwie, awansie lub degradacji dodatkowej partii.

11. Zwycięzca Ligii otrzyma Puchar PZShogi.

12. Po zakończeniu pierwszej Ligii administrator poinformuje o systemie ligowym w następnych latach – ilość lig i ilość zawodników w poszczególnych ligach, ilość zawodników awansujących i degradowanych oraz ogłosi zmodyfikowany regulamin rozgrywek.