Regulamin Internetowej Polskiej Ligi Shogi - Jesień 2015

Kategoria: Internetowa Polska Liga Shogi
Opublikowano: 10 wrzesień 2015 Administrator

Regulamin Internetowej Ligii Polski w Shogi – 2015 JESIEŃ

1.Organizatorem Ligii jest Polski Związek Shogi, a administratorem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2.Turniej jest rozgrywany na portalu 81dojo.com, co wymaga od uczestników wcześniejszego założenia tam konta.

3.Rozgrywki ligowe podzielone są na dwie grupy.
Do gry w I Lidze uprawnieni są zawodnicy którzy zajęli w poprzednich rozgrywkach miejsca 2 – 11, czyli:
Usaretama, Asadis, Pagni, Kurohige, K4mil, Kimagurepl, Tarefu, Henpis, Kolo, i Tasior1230.
W przypadku nie przystąpienia zawodników uprawnionych w ich miejsce wchodzą kolejni gracze według punktacji z pierwszych rozgrywek.
W II lidze grają pozostali zawodnicy, w tym uczestniczący po raz pierwszy, którzy przy zgłoszeniu na portalu 81dojo.com wskazali polską przynależność.

4.Serwis Ligii będzie prowadzony na stronie pzshogi.pl oraz na portalu chessarbiter.com. Dodatkowo komunikaty będę przesyłane mailem.

Informacje będą również umieszczane na facebooku.

5.Zgłoszenie do Ligi należy przesłać do administratora w terminie do 27 września 2015 r. (imię, nazwisko, mail, ewentualnie telefon, nick na 81dojo, ranking w dacie zgłoszenia).

6.Ligi zostaną rozegrane systemem każdy z każdym. Liczba rund w I lidze 9, w II jest uzależniona od liczby uczestników.

7.Tempo gry 15' + 1' byoyomi

8.Początek rozgrywek 1.10.2015, koniec 20.12.2015 r.

9.Termin partii ustalają zawodnicy między sobą, z zastrzeżeniem że wszystkie partie poszczególnych rund winny być co do zasady ukończone w określonym przez administratora terminie dla rundy. Jeżeli do uzgodnienia terminu nie dojedzie zawodnik o wyższym numerze startowym proponuje trzy rozsądne terminy gry, a jego przeciwnik wybiera jeden z nich. Spory co do postawy fair play przy ustalaniu terminu rozstrzyga administrator. Zwycięzca zgłasza wynik do administratora i przesyła zapis partii w formacie*.kif (nazwa pliku : X vs Y .kif).

10.Kolejność miejsc ustalana jest na podstawie wyniku bezpośredniej partii, punktacji pomocniczej Bergera ewentualnie jeżeli decyduje to o zwycięstwie, awansie lub degradacji dodatkowej partii.

11.Zwycięzca Ligii otrzyma Puchar PZShogi.