I Internetowy Puchar Polski w Shogi

Kategoria: Internetowy Puchar Polski
Opublikowano: 03 sierpień 2015 Mariusz Stanaszek

Polski Związek Shogi przeprowadził po raz pierwszy oprócz internetowych rozgrywek ligowych również Internetowy Puchar Polski w Shogi , w którym zagrało 16 graczy.

Zgodnie z oczekiwania wygrała Karolina Styczyńska (Oneye), która w jednopartiowym finale pokonała Rafała Śliwińskiego (Usaretama), któremu należy się specjalne uznanie za sportowe podejście w ostatniej grze.

Wprawdzie były pewne kłopoty z przestrzeganiem harmonogramu, ale ostatecznie wszyscy zawodnicy poważnie potraktowali swoje zgłoszenie i nie było żadnych walkowerów.

Internetowy Puchar Polski będzie kontynuowany w przyszłym roku i z pewnością przyciągnie większą liczbę graczy zważywszy na lawinowy wzrost grających i wykazanych na liście rankingowej FESA. Tempo gry jeszcze nie jest zdecydowane, ale być może przyjmiemy tempo 60' + 1' byoyomi aby można było turniej potraktować maksymalnie poważnie, niemal jak na żywo, zwłaszcza że nie będzie żadnych ograniczeń ilościowych, a i same rozgrywki będzie można rozciągnąć na kilka miesięcy aby nikt nie miał wymówki że jest zajęty. W końcu jeden wieczór w miesiącu każdy znajdzie.

Stosowny komunikat będzie umieszczony na stronie PZShogi i na facebooku.

Turniej przeprowadził w imieniu Polskiego Związku Shogi Prezes Mariusz Stanaszek