Pierwszy krok w Shogi

Kategoria: Relacje
Opublikowano: 10 czerwiec 2014 Mariusz Stanaszek

W dniu 7 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 40 zorganizowano turniej Shogi, w którym wzięli udział głównie uczestnicy prowadzonego w szkole kursu Shogi.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z tempem 20'+40'' byoyomi. Oprócz grupy zawodników początkujących grało dwóch już doświadczonych zawodników, którzy dawali handicap dwóch figur. Ich bezpośredni pojedynek zadecydował, że turniej wygrał Mariusz Stanaszek przed Henrykiem Piskorzem. Spośród pozostałych uczestników najwyższe miejsce zajął Andrzej Dymek i to on otrzymał ufundowany przez Polski Związek Shogi puchar.

Turniej stanowił kolejny krok do tworzenia shogowego środowiska w Krakowie, a zapał młodych adeptów, sześciu z nich to uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej, i już duże umiejętności dobrze rokują dla ich sportowych karier.
Turniej, który sprawnie przygotował i przeprowadził Mariusz Stanaszek, został zgłoszony do FESA.