Turniej z okazji Dnia Niepodległości

Kategoria: Relacje
Opublikowano: 23 listopad 2015 Administrator

Z okazji Dnia Niepodległości Fundacja Nami z Wrocławia zorganizowała turniej shogi, który wprawdzie zgromadził tylko 12 zawodników, ale rankingowo może być zaliczany do najsilniejszych w Polsce. Już sam fakt że wzięło w nim udział czterech danowców mówi sam za siebie.

Wysoki poziom sprawił że rywalizacja była bardzo zacięta, chociaż sama atmosfera, jak na każdym turnieju shogi, była bardzo miła i sympatyczna, zwłaszcza że tradycją już stało się że na turniej przyjeżdżają zawodnicy z różnych miast i jest to okazja nie tylko dla sportowej rywalizacji, ale też przyjacielskiego spotkania.

Turniej wygrał gromadząc komplet punktów mieszkający w Warszawie Vladislav Zakrzhevsky z Białorusi. Drugie miejsce zajął Andriy Paliy, który specjalnie przyjechał z Ukrainy i zdobył cztery punkty, a dalsze miejsca z trzema punktami Mariusz Stanaszek, Krzysztof Sieja i Rafał Śliwiński.

Szczegółowe wyniki turnieju:

Turniej został zgłoszony do klasyfikacji rankingowej FESA, więc kolejni zawodnicy uzyskali wyższe stopnie i podwyższyli swój ranking.

Turniej przygotował i przeprowadził Krzysztof Sieja.